Reprezentant Vanzari Directe B2B

Criterii de selectie

Cerinte
• Studii medii
• Minim 1 an experienta in vanzari B2B (de preferat in domeniul telecom)
• Bune cunostinte tehnice despre abonamente voce si date fix/mobil, Cloud computer, Google AdWords, solutii software in cloud
• Foarte buna capacitate de planificare si organizare
• Foarte bune abilitati de comunicare si influentare
• Atitudine proactiva, perseverenta si creativitate
• Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Prospecteaza piata in vederea identificarii potentialilor clienti
• Contacteaza clientii actuali si potentiali in vederea vanzarii produselor si serviciilor Telekom conform campaniilor planificate
• Stabileste intalniri in care prezinta ofertele disponibile, negociaza si discuta toate detaliile campaniilor in desfasurare.
• Intocmeste si transmite oferte catre clientii contactati conform ofertelor si campanilor in vigoare
• Follow up si mentinerea relatiilor cu clientii potentiali si existenti
• Proceseaza comenzile si contractele in sistemele electronice
• Actualizeaza in permanenta baza de date cu clienti existenti si potentiali
• Intocmeste rapoarte de activitate si orice alte situatii relevante pentru activitatea zilnica

Candidatul ideal

Candidatul ideal este o persoana ambitioasa, cu bune abilitati de influentare si experienta in vanzarea directa de servicii de telefonie si IT.

Descrierea companiei

Business Partner Telekom Romania avand servicii exclusiv orientate catre persone juridice.

All Business Communications Brasov - partener Telekom

Tip Job:

Permanent / Full time

Oras:

Brasov

Oferta:

Oferim:
- Masina de companie, telefon mobil si laptop
- Salariu si un sistem de bonusare motivant
- Mediu de lucru atractiv in cadrul unei echipe tinere si dinamice
- Posibiltatea de invatare si formare profesionala continua